Miłość, to nie tylko uczucie
które dziś się rozwija
a jutro?
...bywa, że przemija...
Miłość, to trwanie
na dobre i złe
to dawanie wszystkiego,
co stanowi mnie.
To... przybite do krzyża ręce
to otwarte dla Ciebie, serce
I czy właśnie taka Miłość,
która nie jest kochana,
może być przez Ciebie chciana?

Jacek Ryng

Sama zdolność do miłości nie wiele jest warta, jeśli nie realizuje się ona względem drugiego człowieka. Zapewne właśnie z tej przyczyny Bóg stworzył ludzi, bo jest On Miłością, a miłość rozkwita tylko w relacji z drugą osobą. Albowiem jest ona pragnieniem dawania siebie dla dobra i szczęścia ukochanej osoby. Toteż Miłość nie może istnieć w osamotnieniu, podobnie jak ogień nie może istnieć bez powietrza. Możemy stanowić jakiś potencjał Miłości, tak jak np. świeca może kiedyś rozpalić się płomieniem, lecz nie będzie to możliwe w próżni...

 

Zapewne wiele frustracji, współczesnych ludzi, bierze się stąd, że pochłania nas cały świat - rzeczy materialne, kariera, oglądanie TV, a tracimy samych siebie, drugiego człowieka, miłość, a nawet Boga...
Dlatego staram się tak żyć, aby nauka, praca, a nawet rozrywka i przyjemności, nie stanowiły celu samego w sobie, lecz były środkiem, abym stawał się coraz bardziej człowiekiem; bym rozwijał w sobie zdolność do czynienia dobra i dawania siebie; aby moje życie nie trafiało w próżnię, lecz by było źródłem ubogacenia, radości i rozwoju dla drugiej osoby.

Miłość to dialog

Każdy z nas potrzebuje relacji z kimś, kto zaakceptuje, zrozumie, doceni, pokrzepi swym ciepłem, serdecznością, życzliwością, rozmową...  Myślę, że takie kontakty z ludźmi są niezbędne, aby dzięki nim poznawać prawdę o nas samych, a także o otaczającej nas rzeczywistości. Im bardziej nie jesteśmy wzajemnie sobie obojętni, lecz zależy nam na drugiej osobie, tym bardziej stajemy się takimi szczególnymi zwierciadłami, w których odnajdujemy własne myśli,  możliwości, odpowiedzi na nurtujące nas wątpliwości, a nawet drogę naszego życia.

Właśnie w spotkaniach najcenniejsza jest możliwość wzajemnego ubogacania sobą, bo jesteśmy podobni do książek, które razem czytamy i pozwalamy się czytać, a także razem je piszemy... Podobnie jak książki, jedne osoby są dla nas ciekawsze inne mniej, ale tylko czasem spotykamy taką, która nas zafascynuje... Toteż naturalne jest, że w niektórych ludziach odnajdujemy więcej szczęścia, a w innych mniej, więc czasem lepiej żyć wśród przyjaciół, niż zdecydować się na samotność we dwoje...

tMiłość oblubieńcza

Oni zapatrzyli się w siebie...
i odnaleźli tę Miłość,
która z dwojga czyni jedno...
A ja widziałem w nich tę Miłość,
gdy na zawsze mówili sobie Tak...

Osobiście, najbardziej cenię kontakty z ludźmi, bo książka, nawet ta najciekawsza i najpiękniejsza, jest tylko światem wyobraźni, natomiast drugi człowiek jest realną rzeczywistością.

Ważne jest dla mnie, aby życie jak najpełniej przeżyć - nie w świecie iluzji, wyobraźni, marzeń, bo są to tylko miraże na pustyni samotności... Nasze pragnienie obecności, może ugasić tylko, rzeczywista Oaza, przy której czasem możemy się zatrzymać i pokrzepić...

Także Ty możesz przekonać się, na ile jestem ciekawą "książką", aby bliżej mnie poznać? Nie wystarczy tylko stać na półce, czy też "odczytywać się" przez Internet, bo książka żyje, gdy ktoś po nią sięga, otwiera i jej kartki przekłada, czasem nad nią się zastanowi, a czasem uśmiechem się rozpromieni:)

Wierzę, że warto, abyśmy wzajemnie zaczęli się "czytać" z nadzieją, że razem napiszemy też jakiś piękny rozdział...

Dodaj komentarz

Komentarze  
+2 #31 Renata 2016-01-09 18:53
Witaj,
masz racje, przyjazn jest wazna, pod warunkiem, ze obie strony daja podobnie. Ja juz kilka razy sparzylam sie na przyjazni. Staralam sie za bardzo, zapominajac o sobie. Za czesto bylam sluchaczem, a malo mowilam o moich potrzebach.
Renata
Cytować
+1 #30 Monika 2015-02-11 21:45
Dziękuję za tę stronę, za świadectwo i dzielenie się z nami sobą.
Od jakiegoś czasu szczęśliwa jestem tylko w krótkich chwilach, zupełnie nie pasuje mi życie, które mam, choć mam bardzo bardzo dużo. I chyba dzisiaj sobie uzmysłowiłam, że zaczęłam oczekiwać pomocy od ludzi, a przestałam dawać z siebie. Kiedyś byłam inna i szczęśliwsza. Nosiłam w sercu więcej wartości i czułam więcej dobroci.
Dziękuję za uświadomienie, mam nadzieję, że ta strona wniesie dobre zmiany do mojego serca.
Pozdrawiam ciepło!
Cytować
+2 #29 Iwona 2015-01-16 16:18
Witaj Jacku :-) Bardzo dobry pomysł mialeś, że wymyśliłeś tą stronkę. Wiele jest na niej mądrych i wartościowych myśli. Piękny i mądry wiersz napisałeś. :-) Miłość jest wielowymiarowa-milość Boga do czlowieka, miłość człowieka do Boga, milość między ludzmi. Miłość nie jest łatwa... Zatrzymałam się tu na chwilke właściwie przez "przypadek" ;-) by zaczerpnąć od Ciebie tej dobrej, pozytywnej energii. Tutaj do Ciebie powinien trafić każdy kto ma problem i czuje się samotny, by zobaczyć i przeczytać o tym co w życiu jest najważniejsze..., zaczerpnąć siły od Ciebie i przyjąć Twoją Cenną przyjazń. :-)
Pozdrawiam i życzę zdrówka.
Cytować
0 #28 Roma 2014-12-21 10:33
Witam-ksiazek juz mam dosyc-teraz czas na PRZYJAZN-pozdrawiam- Roma :-)
Cytować
+1 #27 Anna 2014-09-07 19:48
Witam Cię Jacku serdecznie- z jakiego miasta jesteś? Mam duzo wolnego czasu więc mogę być twoją przyjaciółką-pozdrawiam Cię Anna
Cytować
+3 #26 Yumik 2013-10-27 10:10
Jacku Twoja stronka jest własnie potwierdzeniem dlaczego stworzono internet Po to by ludzie którzy w pewien sposób nie mogą być tam gdzie chcieli by być mimo wszystko maja ze sobą kontakt.
Straszą ludzi kontaktami przez internet ale to przecież sami ludzie tworzą przyszłość. Trzeba myśleć , trzeba mieć oczy szeroko otwarte, trzeba być czułym , uczciwym , cierpliwym , nie zazdrościć I wtedy gdy jest taka możliwość kontaktować się z najbliższymi , rozmawiać i wzajemnie wspierać. Cieszę się ze się poznaliśmy Nie mielismy okazji poki co w rzeczywistość lecz tylko przez internet ale mam wrażenie jak bym Ciebie poznała już na żywo :)

Pozdrawiam Ciebie serdecznie , ciepło i zyczę Tobie duuuużo zdrówka przede wszystkim i Twórz swoją stronę tak jak do tej pory bo jest to cudowne dzieło dla wielu ludzi zarówno zdrowych jak i tak schorowanych jak Ty. Bardzo dobrze, że jesteś :)
Cytować
0 #25 Dorota 2013-09-22 14:36
Niestety często jest tak, że dobrowolnie dajemy "pochłaniać się światu" skazując najbliższą osobę na samotność będąc w jednym pokoju. Niestety doświadczam tego od dłuższego czasu... Jak bardzo można być daleko od siebie przebywając na 16m2...
Cytować
0 #24 Agnieszka 2013-09-11 20:49
Pięknie napisane Jacku... Oby każdy z nas stał się dla kogoś rzeczywistością, która fascynuje i oby ta fascynacja była wzajemna.... :-) Pozdrawiam serdecznie:-)
Cytować
+2 #23 Maja 2013-06-16 15:22
To co tu napisane to prawda zylam w samotnosci i polubilam ja unikalam kontaku z ludzmi ,wolalam samotnosc az pol roku temu poznalam przez przypadek Andrzeja zamienilam z nim pare slow bo bylo to nieuniknione zostalismy przyjaciolmi bardzo mi pomamaga rozmowami ze mna jestesmy najlepszymi przyjaciolmi i to prawda ze do wszytskiego potrzeba dwie osoby jedna nic nie zrobi ,a dwoje tak mozna zdzialac wiele nie jestem juz sama mam przyjaciela i strasznie za nim tesknie jak go nie ma i czuje niesamowity jego brak jest wspanialy pod kazdym wzgledem ,jestem z nim szczesliwa ale cierpie gdy go nie ma jednak mozna zmienic cos w swoim zyciu i majac przyjaciela jest latwiej .Pozdr
Cytować
+3 #22 Agata 2013-03-23 13:04
To co piszesz to sama prawda. Sensem ludzkiego życia jest miłość i w samotności jej nie można znaleźć. Ja niestety jestem zamknięta w sobie, nie potrafię obcować z innymi, przez to męczą mnie różne stany depresyjne itp. Jednak staram się przybliżać do Boga. Ty jesteś doskonałym przykładem, że wiara może zdziałać cuda.
Cytować